Partner serwisu
15 lipca 2019

Spółka GreenWay Polska uruchomiła hub ładowania pojazdów elektrycznych

Kategoria: Aktualności

Spółka GreenWay Polska uruchomiła wielostanowiskową stację ładowania samochodów elektrycznych. Hub znajduje się na terenie Galerii Młociny w Warszawie i umożliwia ładowanie 11 pojazdów w tym samym czasie. Hub składa się z 2 stacji szybkiego ładowania DC (Efacec 50 kW),  z których każda dysponuje 3 gniazdami ładowania, a także 7 stacji AC (Etrel INCH 22 kW) z pojedynczymi punktami ładowania. Łącznie dysponuje 13 punktami ładowania samochodów elektrycznych.

Spółka GreenWay Polska uruchomiła hub ładowania pojazdów elektrycznych

Wielostanowiskowe stacje ładowania stosowane są już z powodzeniem w sieci firmy Tesla, a od kilku lat powstają także w Europie Zachodniej. Jednak do tej pory tego typu rozwiązań nie wdrażano szerzej na polskim rynku elektromobilności.

– Huby ładowania to rozwiązanie stosowane głównie na rynkach bardziej rozwiniętych, gdzie po drogach porusza się duża liczba samochodów elektrycznych. Dzięki nim dostawcy usług ładowania  są w stanie zaspokoić duży popyt – powiedział Maciej Gajewski, dyrektor zarządzający GreenWay Polska. – Instalację takiego rozwiązania na gruncie polskim traktujemy jako działanie, które w przyszłości zaspokoi potrzeby rozwijającego się dynamicznie rynku.

Jak informuje GreenWay, wielostanowiskowe stacje ładowania (szczególnie te wyposażone w wolniejsze ładowarki) sprawdzają się świetnie w węzłach przesiadkowych o charakterze park&ride, gdzie swoje pojazdy ładują kierowcy dojeżdżający do komunikacji miejskiej z podmiejskich okolic aglomeracji. Hub w Galerii Młociny powstał głównie z myślą o takich kierowcach, ale służyć będzie wszystkim klientom jeżdżących EV, a tych zarejestrowanych w sieci GreenWay na terenie Warszawy i okolic jest obecnie około 550.

źródło: informacja prasowa, orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ