Partner serwisu
20 września 2019

Największy zakup energii ze źródeł odnawialnych w historii Google

Kategoria: Z życia branży

– Zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych wartości Google. Na przestrzeni lat podjęliśmy szereg działań, aby zminimalizować ślad węglowy, tworzyć każdy produkt z myślą o ludziach i naszej planecie, a także przyczyniać się do wprowadzenia zmian na dużą skalę poprzez nasze łańcuchy dostaw – czytamy w oficjalnym komunikacie na googleblog.com.

Największy zakup energii ze źródeł odnawialnych w historii Google

Poniżej tekst komunikatu zamieszczonego na stronie googleblog.com.

"Podstawą naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju jest korzystanie ze źródeł czystej energii oraz ich promocja. Warto zaznaczyć, że od 2007 roku jesteśmy firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Co więcej, w 2017 roku staliśmy się pierwszą tak dużą firmą, której roczne zużycie energii znalazło swoje 100% odzwierciedlenie w nabytej energii ze źródeł odnawialnych. Ten imponujący rezultat powtórzyliśmy także w 2018 roku. W ten sposób staliśmy się największym korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej na świecie.

Dzisiaj robimy kolejny duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, dokonując największego zakupu energii odnawialnej w historii. Nabywamy zestaw obejmujący 18 nowych umów na energię o łącznej mocy 1600 MW. Nowe umowy zwiększą nasz pakiet umów na energię wiatrową oraz słoneczną o ponad 40%, czyli do 5500 MW, co odpowiada pojemności aż miliona dachów wyposażonych w panele fotowoltaiczne! W momencie uruchomienia wszystkich projektów, nasz potencjał energetyczne OZE będzie większy niż ilość energii, którą wytwarza całe miasto takie jak Waszyngton lub nawet całe kraje, jak na przykład Litwa czy Urugwaj.

Więcej na https://polska.googleblog.com/2019/09/najwiekszy-zakup-energii-ze-zrode.html

źródło: googleblog.com
fot. Fot. główna 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ