Partner serwisu
08 stycznia 2020

eMap - dla samochodów elektrycznych

Kategoria: Aktualności

eMap od TAURONA to mobilne rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych służące do obsługi stacji ładowania. Usługa dostępna jest już na najpopularniejszych platformach AppStore oraz Google Play.

eMap - dla samochodów elektrycznych

Aplikacja oferowana przez TAURON umożliwia m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym, wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji oraz przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji dodatkowych takich jak filtrowanie rodzaju, typu i mocy złącza.

TAURON posiada 29 ogólnodostępnych stacji ładowania i jest to obecnie największa sieć na Śląsku. Stacje powstały w ramach pierwszego etapu projektu Operator.

– Nasze doświadczenia zdobyte podczas pilotażowej części projektu, oparte o różnorodność lokalizacji  i zainstalowanie dziewięciu modeli stacji różnych producentów pozwoliły nam ocenić preferencje klientów oraz wybrać optymalną infrastrukturę do realizacji następnego etapu projektu Operator – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Magenta Grupa TAURON.

Do końca 2020 roku sieć TAURONA liczyć będzie ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji eMap wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne, zarejestrować się lub skorzystać z opcji bez rejestracji. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech dogodnych dla siebie form płatności, w tym m.in. dodać i zapisać kartę płatniczą.

Koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od ok. 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy, niż przejechanie tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną bądź olejem napędowym. W roku 2019 na polskich drogach liczba aut z napędem elektrycznym stale rosła i osiągnęła pułap ponad 6 000 sztuk. Szczegóły działań TAURONA na rzecz popularyzacji pojazdów elektrycznych można znaleźć na stronie https://tauron.pl/emobilityTrwa. Inwestycje w infrastrukturę ładowania wpisują się w #ZielonyZwrotTaurona.

Użytkownicy usługi eMap od TAURONA mają wgląd do ilości pobranej energii po każdym ładowaniu oraz historii wykonanych transakcji z poziomu aplikacji.

Elastyczność usługi powoduje, że użytkownicy korzystający do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych bezpłatnie, będą mogli przygotować się na komercyjną formę współpracy dzięki zaproponowanej promocji.

W okresie od 13 stycznia 2020 roku do 26 stycznia 2020 roku cena wyniesie (brutto):

  • Dla stacji AC: 0,80 zł/kWh
  • Dla stacji DC: 1,11 zł/kWh

Od 27 stycznia 2020 roku cena regularna usługi wyniesie (brutto):

  • Dla stacji AC: 1,60 zł/kWh
  • Dla stacji DC: 2,21 zł/kWh

Wdrożenie aplikacji ma charakter pilotażowy, a uwagi i komentarze dotyczące działania aplikacji można przesyłać na adres e-mail: emap@tauron.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ