Partner serwisu
29 stycznia 2020

Wiceminister Ireneusz Zyska na XX Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL

Kategoria: Aktualności

Globalne trendy, zrównoważony rozwój polskiej energetyki oraz ciepłownictwa to tematy wiodące tegorocznego Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPOL w którym uczestniczył wiceminister klimatu Ireneusz Zyska.

Wiceminister Ireneusz Zyska na XX Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL

Podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił uwagę na to, że stoimy u progu energetycznej rewolucji, a tempo zmian klimatycznych wymaga od nas modyfikacji w sposobie produkowania energii, poruszania się, mieszkania, a nawet żywienia.

Zmiany klimatu to problem globalny, dlatego musimy podjąć solidarne działania. Energetyka, transport, przemysł, rolnictwo, gospodarka odpadami – przed nami zdecydowane zmiany w dotychczasowym sposobie życia. – mówił podczas wystąpienia inauguracyjnego wiceminister Zyska.

Minister zwrócił uwagę na innowacje i ekosystemy biznesowe, które będą sprzyjać transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej.

Będziemy kroczyć własną drogą, będziemy dążyć do neutralności. Biorąc pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii może się okazać, że za te 30 lat wiele rzeczy stanie się bardziej realne niż teraz nam się wydaje -  podkreślił wiceminister Zyska.

Mamy zdolnych inżynierów i innowacyjne firmy. Czas poczuć wiatr w żaglach. Zresztą wiatr wydaje się być naszym sprzymierzeńcem. Potencjał polskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku szacowany jest na poziomie 10-12 GW. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest więc naturalnym krokiem w procesie transformacji, która będzie w przyszłości istotnym składnikiem polskiego miksu energetycznego – dodał.

Podczas debaty inauguracyjnej nt.: „Co się wydarzy w energetyce w 2020 roku – perspektywa Rządu i przedsiębiorstw”, wiceminister Ireneusz Zyska mówił o korzyściach, jakie niesie ze sobą transformacja niskoemisyjna oraz inwestycjach, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności ekonomiczne, korzyści zdrowotne i stworzyć nowe szanse rozwojowe.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ