Partner serwisu
12 maja 2020

Energa rozświetli gminę Człuchów

Kategoria: Aktualności

Energa Oświetlenie i gmina Człuchów (woj. pomorskie) podpisały czteroletnią umowę strategiczną. Do połowy przyszłego roku spółka wybuduje na terenie gminy 250 nowych punktów oświetleniowych wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Mowa o słupach, liniach kablowych i układach sterujących.

Energa rozświetli gminę Człuchów

Infrastruktura oświetleniowa w gminie zostanie wykonana w nowoczesnej technologii LED. To rozwiązanie gwarantuje dobrą widoczność, co jest szczególnie ważne dla pieszych i kierowców. Równocześnie oświetlenie będzie miało minimalny wpływ na środowisko, ponieważ zastosowane oprawy są energooszczędne.

Przy każdorazowym podpisywaniu umowy spółka, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów biznesowych. Zapewniając o swojej elastyczności, w tym o korzystnych formach płatności. Dzięki porozumieniu z gminą Człuchów zostanie zbudowana nowoczesna i estetyczna infrastruktura oświetleniowa.

W tym roku Energa Oświetlenie podpisała już umowy na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście Świdwin i gminie Manowo (woj. zachodniopomorskie), gminie Kowal (woj. kujawsko-pomorskie) i mieście Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z końcem marca ruszyły z kolei prace modernizacyjne w Gdyni.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

źródło: Energa
fot. Energa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ