Partner serwisu
05 stycznia 2021

EDPR z umowami na sprzedaż energii z dwóch projektów solarnych o łącznej mocy 275MW zlokalizowanych w USA

Kategoria: Z życia branży

EDP Renováveis, SA (“EDPR”), za pośrednictwem spółki zależnej EDP Renewables North America LLC, będącej w jej całkowitym posiadaniu, podpisała dwa 15-letnie kontrakty typu PPA na sprzedaż energii z dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 275MW.

EDPR z umowami na sprzedaż energii z dwóch projektów solarnych o łącznej mocy 275MW zlokalizowanych w USA

Projekty są zlokalizowane na terenie stanów Mississipi oraz Indiana i zostaną uruchomione w 2023 roku.

Podpisanie umów oznacza, że w okresie 2020-23 EDPR zabezpieczyło na całym świecie portfolio projektów PV o łącznej mocy 2 GW.  

Skuteczne zabezpieczanie przez EDPR nowych umów na sprzedaż energii wpisuje się w przyjęty przez spółkę profil niskiego ryzyka i w strategię rozwoju opartą na realizacji konkurencyjnych projektów o długoterminowej widoczności.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia zostały przyznane w uznaniu dla zorientowanej na pracowników polityki spółki.

Energias de Portugal, S.A.Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ