Partner serwisu
03 marca 2021

Minister Kurtyka o zielonej energii w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Kategoria: Z życia branży

Priorytetyzacja działań oraz efektywne wykorzystanie środków na transformację energetyczną Polski to główne tematy rozmów podczas debaty „Zielona energia i zrównoważona mobilność” w ramach konsultacji Krajowego Planu Odbudowy. W wydarzeniu, które odbyło się 2 marca 2021 r. w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, udział wziął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Minister Kurtyka o zielonej energii w ramach Krajowego Planu Odbudowy

W trakcie debaty minister Michał Kurtyka podkreślił, że Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. jest priorytetem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

– Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. jest dokumentem definiującym priorytety dla polskiej energetyki, dlatego w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) szczególnie poświęcamy uwagę trzem filarom - sprawiedliwej transformacji, zeroemisyjnemu systemowi energetycznemu i dobrej jakości powietrza – powiedział minister.

Szef resortu klimatu zaznaczył także, że bardzo ważnym aspektem w KPO są innowacje.

– Inwestycje w technologie wodorowe, a także w elektromobilność pozwolą na wzrost wykorzystania transportu, który będzie przyjazny dla środowiska. Warto podkreślić, że już teraz elektromobilność jest trendem, który podbija Europę. Już w tej chwili sprzedaje się więcej samochodów elektrycznych niż z silnikami diesla – mówił.

Minister Kurtyka zwrócił także uwagę na kwestię rozwoju odnawialnych źródeł energii.

– W ramach Krajowego Planu Odbudowy chcemy poprawiać warunki rozwoju dla odnawialnych źródeł energii, w tym szczególnie dla rozwoju polskiego programu morskiej energetyki wiatrowej – podkreślił.

W debacie udział wzięli także wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, prezes WWF Polska Mirosław Proppé, redaktor Polityka Insight Robert Tomaszewski oraz ekspert zewnętrzny, specjalizujący się w ewaluacji programów finansowanych ze środków publicznych związanych z ochroną środowiska i klimatu Radomir Dyjak.

 

 

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ