Partner serwisu
17 marca 2021

DB Energy rozszerza kontrakt dla Schumacher Packaging przy modernizacji elektrociepłowni w Myszkowie

Kategoria: Z życia branży

DB Energy podpisała aneks do umowy na realizację drugiego etapu modernizacji elektrociepłowni w Myszkowie dla Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. z o.o., globalnej firmy z branży opakowań. Projekt jest realizowany w formule generalnego wykonawstwa, a jego przewidywane zakończenie przypada na październik 2022 roku. Wynagrodzenie z tytułu realizacji aneksu wyniesie 17,2 mln zł i będzie płatne w transzach po każdym etapie zakończonych prac.

DB Energy rozszerza kontrakt dla Schumacher Packaging  przy modernizacji elektrociepłowni w Myszkowie

– Kompleksowa modernizacja elektrociepłowni w zakładzie Schumacher Packaging w Myszkowie to największy projekt w naszym portfelu zleceń. Celem projektu jest poprawa sprawności wytwarzania i redukcja emisji gazów, tak aby, po 2024 roku, zakład spełniał wszystkie obowiązujące normy środowiskowe dla pracy instalacji. W wyniku modernizacji zakładu klient zaoszczędzi rocznie ok. 20 mln zł a zwrot z inwestycji, której wartość wynosi 35,1 mln zł, nastąpi w ok. półtora roku – powiedział Piotr Danielski, Wiceprezes i CTO DB Energy.

– Zgodnie z założeniami naszej strategii, DB Energy realizuje coraz większe projekty w formule generalnego wykonawstwa na rynku poprawy efektywności energetycznej dla przemysłu. Przyśpieszamy tempo pozyskiwania projektów, jak również zwiększamy znacznie ich skalę, co przekłada się na naszą pozycję w branży i wartość firmy dla akcjonariuszy. Wartość inwestycji, które aktualnie realizuje spółka w formule ESCO oraz generalnego wykonawstwa, to blisko 70 mln zł. Przed nami możliwości pozyskania kolejnych projektów – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

DB Energy z największym kontraktem do realizacji w formule generalnego wykonawstwa

DB Energy podpisała aneks do umowy na realizację kompleksowej modernizacji elektrociepłowni dla zakładu Schumacher Packaging w Myszkowie. Obecny aneks, o wartości 17,2 mln zł, stanowi rozszerzenie kontraktu podpisanego przez strony w styczniu ub.r. Czas realizacji projektu został wydłużony i jego przewidywane zakończenie przypada na październik 2022 roku. Całkowita wartość tej umowy (wraz z aneksem) wynosi 35,1 mln zł. Umowa z Schumacher Packaging to obecnie największy projekt w portfelu DB Energy.

W ramach drugiego etapu projektu, DB Energy zmodernizuje kolejny kocioł w elektrociepłowni w Myszkowie. Docelowo w wyniku modernizacji, przy 20% wzroście sprawności kotłów, klient zaoszczędzi rocznie ok. 20 mln zł. Ponadto, z tytułu białych certyfikatów, klient otrzyma jednorazowy dochód w wysokości ok. 11,5 mln zł. Projekt przyniesie także wymierne korzyści środowiskowe: zmniejszenie emisji CO2 o 24 tys. ton/rok, co odpowiada średniej rocznej emisji z 6 tys. 4-osobowych gospodarstw domowych. 

Grupa Schumacher Packaging jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej w Europie. Grupa posiada zakłady produkcyjne m.in. w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Projekt dla Schumacher Packaging to kolejny duży kontrakt DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle realizowany w formule generalnego wykonawstwa. W październiku 2020 r. spółka podpisała umowę na realizację kompleksowego przedsięwzięcia z obszaru efektywności energetycznej dla Słodownia Soufflet Polska sp. z o.o., firmy z branży rolno-spożywczej. Inwestycja jest realizowana przez DB Energy w formule ESCO, a przewidywane nakłady inwestycyjne zostały oszacowane na 29 mln zł.

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (finansowanie długoterminowe) lub EPC (finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych i ich predykcyjnym utrzymaniem w oparciu o system DiagSys. W ciągu 10 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1000 audytów efektywności energetycznej, generując projekty o wartości ponad 3,2 mld zł.

Rynek efektywności energetycznej wchodzi w etap szybkiego rozwoju w związku presją publiczną i regulacyjną na ograniczenia emisji i zużycia energii. DB Energy planuje dalszy dynamiczny rozwój na rynku efektywności energetycznej w Polsce i za granicą, zwiększając skalę prowadzonych projektów.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ