Partner serwisu
14 lipca 2021

XXVIII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników dobiegło końca

Kategoria: XXVIII Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

12-14 lipca w Zakopanem odbyło się XXVIII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, które jest największym spotkaniem branży ciepłowniczej w kraju, co roku przyciągającym kilkuset uczestników.

XXVIII Wiosenne Spotkanie Ciepłowników dobiegło końca

Tegoroczna edycja (ograniczona wytycznymi wynikającymi z pandemii) przyciągnęła do Zakopanego ponad 450 uczestników. Podczas dwóch dni obrad, eksperci dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach w branży i prezentowali najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jak co roku wartość merytoryczną podwyższała wystawa stoisk, których w tym roku było 37.

Strategia da ciepłownictwa. Jak dostosować się do nowych wyzwań? To tytuł panelu wprowadzającego, gdzie zaproszeni eksperci nakreślili tło całego wydarzenia i omówili sytuację, w której obecnie znajduje się polskie ciepłownictwo. Temat został rozwinięty podczas pierwszej dyskusji Projekt TRANSFORMACJA. Jakie powinno stać się polskie ciepłownictwo?  Zaproszeni paneliści z biznesu, nauki i firm związanych z ciepłownictwem rozmawiali o najważniejszych zmianach w ciepłownictwie i roli, jakie musi ono odegrać w transformacji całej energetyki.

Panele techniczne

Rozwój sieci i systemów ciepłowniczych, Nowe trendy w ciepłownictwie, Optymalizacja i efektywność, Paliwa dla PEC-ów, W stronę ciepłownictwa 4.0 i Ciepłownictwo a ochrona środowiska – to tytuły 6 paneli wykładowych, w czasie których specjaliści przedstawili techniczne aspekty zmian i podzielili się doświadczeniami oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Zwieńczeniem drugiego dnia, jak i całej konferencji, była debata: Gotowi na zmianę? Zarządzanie w spółkach ciepłowniczych w dobie transformacji – uczestnicy dyskutowali o rozwiązaniach wspomagających zarządzanie i najważniejszych aspektach wdrażania zmian.

Poza bogatą merytoryką i wystawą stoisk podczas wydarzenia odbyła się również m.in. uroczysta Gala Ciepłownicza, na której tradycyjnie została wręczona statuetka Klucza Sukcesu, za wkład w rozwój polskiej energetyki. Tegorocznym laureatem został Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a nagrodę odebrał wiceprezes spółki Artur Michalski.

***

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników od 28 lat jest największym wydarzeniem integrującym branżę ciepłowniczą. Poziom merytoryczny i jakość potwierdzana jest stale wzrastającą liczbą uczestników oraz zaangażowaniem najważniejszych partnerów - zarówno branżowych jak i instytucjonalnych.

Zobacz galerię zdjęć TUTAJ

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ