Partner serwisu
16 lipca 2021

EDPR i AWS zawarły umowę o współpracy w zakresie umów na zakup energii odnawialnej oraz świadczenia usług w oparciu o chmurę i rozwiązań technologicznych i cyfrowych

Kategoria: Z życia branży

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii odnawialnej na świecie, zawarł umowę o współpracy strategicznej z Amazon Web Services (AWS) w zakresie sprzedaży energii z przyszłych inwestycji wiatrowych i PV oraz dostarczaniem usług w oparciu o chmurę i rozwiązań technologicznych i cyfrowych.

EDPR i AWS zawarły umowę o współpracy w zakresie umów na zakup energii odnawialnej oraz świadczenia usług w oparciu o chmurę i rozwiązań technologicznych i cyfrowych

Umowa ta otwiera EDPR i AWS drogę do współpracy w dwóch głównych obszarach. Pierwszym z nich jest realizowanie przez EDPR projektów wiatrowych i PV, zakontraktowanych na podstawie umów PPA z AWS, które wejdą w fazę operacji w latach 2023-25 głównie w Stanach Zjednoczonych, Europie i Ameryce Łacińskiej. Drugi obszar to dostarczanie przez AWS rozwiązań technologicznych, usług z zakresu transformacji cyfrowej oraz przechowywaniu danych w oparciu o chmurę – jako preferowany dostawca.

Miguel Ángel Prado, dyrektor ds. operacyjnych EDPR NA, komentuje: – Ten sojusz potwierdza poważne podejście EDPR zarówno do kwestii transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki, jak i cyfryzacji spółek, zwłaszcza w obecnych czasach, w których posiadanie odpowiednich narzędzi do dywersyfikacji działań i rozwiązywania trudności jest po prostu niezbędne. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak ważnymi partnerami, jak Amazon, który jest ściśle powiązany z naszą spółką i równie mocno zaangażowany w OZE na poziomie globalnym oraz w osiągnięcie neutralności węglowej.

Miguel Alava, dyrektor zarządzający AWS Iberia, dodaje: – Współpraca z EDPR pomoże w realizacji naszego zobowiązania do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r. oraz do oparcia naszej działalności w 100% na odnawialnych źródłach energii do roku 2030; jesteśmy na dobrej drodze do zrealizowania tego celu z pięcioletnim wyprzedzeniem, czyli do 2025 roku. Jesteśmy zachwyceni mogąc współpracować z EDPR nad fascynującymi wyzwaniami, takimi jak wykrywanie anomalii i wczesna diagnostyka zapobiegawcza łożysk, a także dumni z tego, że wspólnie z naszymi klientami pracujemy nad transformacją w kierunku zrównoważonej gospodarki niskoemisyjnej.

Ogłoszona dzisiaj współpraca wzmacnia istniejące już relacje handlowe między EDPR i AWS, dodatkowo eksponując plan rozwoju EDPR na lata 2021-25, a także podkreślając solidne partnerstwo na rzecz ciągłej transformacji technologicznej i cyfrowej w ramach struktur spółki. Za sprawą tej umowy może również wzrosnąć poziom łącznej mocy zakontraktowanej na podstawie już zawartych między stronami PPA (obecnie na łącznie 475 MW).

Spodziewane w ramach tej współpracy umowy o zakup energii wzmacniają strategię wzrostu EDPR opartą na rozwoju konkurencyjnych inwestycji o niskim profilu ryzyka, sprzyjających przyspieszeniu transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym co do wielkości producentem energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 17 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Węgry, Chile, Wietnam, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjął na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA; każde z tych wyróżnień to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

źródło: informacja prasowa
Tagi: PV, wiatr, OZE, EDPR, AWS, PPA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ