Można kupić elektrociepłownię w Katowicach
19 października odbyła się premiera katowickiej wersji gry Monopoly. Można w niej kupić m.in. Elektrociepłownię Tauron Ciepło.

Podczas premiery oficjalnie odsłonięto planszę gry. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Krupa - prezydent Miasta Katowice. Gra jest już dostępna w sprzedaży.
W grze można kupić m.in. Muzeum Śląskie, Katowickie Wodociągi, Elektrociepłownię Tauronu Ciepło, Uniwersytet Ekonomiczny, Galerię Katowicką, Galerię Libero, Nikiszowiec, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy, ulicę Mariacką, ul. Dworcową, baseny w Brynowie i Burowcu czy tężnię w parku Zadole.
Doczekaliśmy się. Jestem bardzo szczęśliwy, że doszliśmy do końca i gra się ukazała. Że możemy dzięki Monopoly cieszyć się ciekawym produktem, który jest na wskroś promocyjny, mówiący o naszym mieście. Będziemy teraz mogli wspólnie na planszy sami rozwijać i budować Katowice – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Warto kupić elektrociepłownię
Chcieliśmy pokazać również energetyczną perspektywę naszego miasta i regionu. Cieszymy się, że fani gry będą mogli się przekonać w formie zabawy, że warto mieć u siebie w mieście elektrociepłownię, ponieważ rozwój ciepła sieciowego w miastach jest jednym z ważniejszych sposobów na walkę ze smogiem – mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON Ciepło.
Walka ze smogiem jest gorącym tematem w polskich miastach. Ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w ograniczeniu niskiej emisji. Każdy kolejny budynek przyłączony do sieci ciepłowniczej oznacza mniej pojedynczych pieców i kominów i przekłada się bezpośrednio na ograniczenie zanieczyszczeń pochodzących ze spalania węgla w domowych piecach.
Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach, których sprawność w TAURON Ciepło wynosi 99,9 proc. Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma więc ogromny wpływ na ograniczenie smogu w regionie.
W perspektywie najbliższych lat, TAURON Ciepło szacuje przyłączenia do sieci ciepłowniczej na poziomie średnio około 45 MW rocznie, z czego ok. 20 proc. to będą budynki przyłączane w ramach likwidacji smogu (likwidacji pieców węglowych).
Komentarze