Partner serwisu
26 kwietnia 2022

Trwa 29. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Kategoria: XXIX Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Nowe wyzwania dla ciepłownictwa, strategia dla sektora w zmiennym otoczeniu regulacyjnym, technologie prośrodowiskowe, nowoczesne rozwiązania cyfrowe – to niektóre z zagadnień poruszanych w czasie 29. edycji Wiosennego Spotkania Ciepłowników – jednej z największych konferencji dla energetyki w Polsce.

Trwa 29. Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Ponad 700 uczestników przyjechało do Zakopanego do hotelu Nosalowy Dwór, by rozmawiać o szansach i zagrożeniach polskiego ciepłownictwa, wymieniać doświadczenia czy nawiązywać nowe kontakty.

Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – Ciszę się, że nasze spotkanie się rozwija, że powróciliśmy z jego organizacją do tradycyjnego, wiosennego terminu – mówił podczas otwarcia konferencji Adam Grzeszczuk, prezes firmy. Podkreślił, jak istotny wpływ na branżę mają obecne wydarzenia: wojna w Ukrainie, drożejące paliwa, przerwane łańcuchy dostaw czy transformacja energetyczna. 

Tematy te mają swoje odzwierciedlenie w programie konferencji, w którym znalazły się m.in.:

- AKADEMIA BMP: Sposoby zabezpieczenia infrastruktury krytycznej – czy jesteśmy bezpieczni? – wykład ppłk Krzysztofa Przepiórki,

- PANEL WPROWADZAJĄCY: Nowe wyzwania dla ciepłownictwa. Jak im sprostać?

- DWIE DEBATY: „Strategia dla ciepłownictwa w zmiennym otoczeniu regulacyjnym” oraz „Digitalizacja ciepłownictwa. Jakie nowoczesne rozwiązania warto wdrażać?”,

- Panele wykładowe: „Cyfrowe ciepło”, „Zadbać o środowisko”, „PEC efektywny”, „OZE i alternatywne źródła energii”, „Nowoczesna kogeneracja elementem transformacji
ciepłownictwa”, „Sieci pod kontrolą”.

- Wycieczka techniczna – zwiedzanie ciepłowni w Szaflarach.

Do sytuacji, w jakiej znalazło się ciepłownictwo, nawiązała w czasie otwarcia konferencji również Aneta Pecyna-Doktór, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Unisoft (firma pełni rolę Mecenasa wieczornej Gali Ciepłowniczej): – Mamy głęboką świadomość trudnego momentu, w którym jest dziś branża. Chcemy ją mocno wspierać w procesie koniecznych zmian – deklarowała.

Także Jacek Szymczak, prezes IG Ciepłownictwo Polskie, podkreślał niełatwe zadania stojące przed sektorem: – Będziemy dyskutować o problemach, ale przede wszystkim o rozwiązaniach, pomysłach wyjścia z tej sytuacji w perspektywie najbliższego roku. Tu musimy jednak pamiętać, że wyzwania te dotyczą znacznie dłuższego okresu – kilku najbliższych lat – wskazywał.

***

XXIX Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników odbywa się w dniach 26-28 kwietnia w Zakopanem. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. – wydawca magazynu Energetyka Cieplna i Zawodowa oraz portalu kierunekenergetyka.pl.

W spotkaniu bierze udział 710 uczestników, sympozjum towarzyszy wystawa 54 stoisk firm oferujących nowoczesne rozwiązania dla sektora.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ