Partner serwisu
19 października 2022

Kupowanie i sprzedawanie zielonej energii jeszcze nigdy nie było tak proste! Platforma reo.pl podbija rynek OZE

Kategoria: Z życia branży

Platforma reo.pl, która ruszyła przed kilkunastoma tygodniami to miejsce, w którym spotykają się wytwórcy (w tym prosumenci) w 100% zielonej energii z jej odbiorcami. To właśnie tam bezpośrednio miedzy sobą dokonują prostych i wygodnych transakcji, przechodząc na „zieloną stronę mocy”. Skierowana do klientów biznesowych (zarówno sektora MŚP, jak i dużych podmiotów) platforma udowadnia, że dziś za wyborem energii ze źródeł odnawialnych przemawia zarówno bilans ekologiczny, jak i ekonomiczny.

Kupowanie i sprzedawanie zielonej energii jeszcze nigdy nie było tak proste! Platforma reo.pl podbija rynek OZE

W ciągu kilku miesięcy działalności na reo.pl już kilkadziesiąt podmiotów zawarło satysfakcjonujące kontrakty – kupując bądź sprzedając energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych: wiatru, wody, słońca czy biomasy. Przy obecnej dynamicznej sytuacji geopolitycznej i stale rosnących cenach energii, biznes kieruje swój wzrok ku zielonej energii, która jest niewątpliwie przyszłością. Warto podać tu choćby przykład energii wiatrowej, która obecnie stanowi 5% produkcji energii elektrycznej na świecie, a do 2050 roku bilans ten powinien wynieść 33%.*

Reo.pl – dzięki przejrzystym ofertom i zasadom, ułatwia dostęp do energii ze źródeł odnawialnych i zdecydowanie wpływa na popularyzację OZE.

- Stworzyliśmy miejsce w którym wytwórcy i odbiorcy zainteresowani produkcją i poborem w 100% zielonej energii, mogą w prosty sposób tę energię kupować i sprzedawać. Oczywiście ze wsparciem operatora platformy, który bierze na siebie obowiązki formalne i organizacyjne wiążące się z takim obrotem. – podkreśla Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu Reo.pl Sp. z o.o. Obecnie proporcje między kupującymi a sprzedającymi są wyrównane i bardzo nas to cieszy – takie proporcje dają obu stronom możliwość znalezienia satysfakcjonujących ofert, a to jest nasz wiodący cel. Zależy nam na tym, aby na reo.pl zgromadzić jak największą liczbę podmiotów biznesowych, które będą zawierać transakcje atrakcyjne zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i ekologicznym – mówi Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu Reo.pl Sp. z o.o.

Każdy z podmiotów obecnych na reo.pl dokłada swoją cegiełkę do zmiany krajobrazu energetycznego w Polsce. Jest to proces, ale niewątpliwie warto na niego stawiać – to konieczność ze względów ekologicznych, ale też coraz bardziej opłacalny wybór. Platformie zaufały już takie przedsiębiorstwa jak Lubelski Park Naukowo-Technologiczny SA, Wigierski Park Narodowy, Beskid Żywiec Sp. z o.o. czy Crusil Sp. z o.o. – firmy zorientowane na realizowanie ekologicznych postulatów w praktyce, świadome i nowocześnie patrzące na zrównoważony rozwój.

Reo.pl – pierwsza tego typu platforma w Polsce, ma szansę przyczynić się do realnej dynamizacji rozwoju rynku zielonej energii. Tego typu narzędzia – proste i efektywne, ułatwiają wybór i dają realną alternatywę podmiotom biznesowym, dla których dziś kwestie rachunków za energię stają się coraz większym wyzwaniem.

*Za E&Y

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ