Partner serwisu

Herbert Leopold Gabryś

Kategoria: XVI Sympozjum Energetyka Bełchatów

Przewodniczący Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej KIG będzie moderatorem debaty „Wyzwania dla przemysłu wobec pakietu klimatyczno-energetycznego”.

 

Herbert Leopold Gabryś

Herbert Leopold Gabryś pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji państwowych w latach transformacji gospodarki polskiej. Był między innymi parlamentarzystą w Sejmie X kadencji. Uczestniczył w pracach komisji budżetowej oraz kilku komisji nadzwyczajnych, w tym w komisji do rozpatrzenia projektów ustaw związanych ze stabilizacją gospodarczą oraz zmianami systemowymi w gospodarce. W sejmowej grupie prof. Leszka Balcerowicza współtworzył pakiet ustaw reformy gospodarczej.

W latach 1994-1997 pracował na stanowisku Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, będąc odpowiedzialnym za górnictwo i energetykę, przy czym za energetykę trzy lata, a za górnictwo prawie dwa. Zajmował się wtedy między innym:

  • współtworzeniem i przeprowadzeniem procesu legislacyjnego Prawa energetycznego;
  • przeprowadzeniem procesu komercjalizacji podmiotów elektroenergetyki polskiej;
  • współtworzeniem Polityki Energetycznej Polski do roku 2010 i następnych;
  • współuczestnictwem w tworzeniu Karty Energetycznej i Traktatu Energetycznego;
  • próbami rozwiązania problemu Kontraktów Długoterminowych w energetyce polskiej.

W rządzie prof. Jerzego Buzka pełnił w latach 1997-1998 obowiązki doradcy Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 doradcy wicepremiera i ministra gospodarki. W późniejszym czasie był doradcą wielu podmiotów gospodarczych energetyki zawodowej, a także gremiów spoza niej w ramach prowadzonej działalności eksperckiej. Obecnie jest także przewodniczącym Komitetu przy Krajowej Izbie Gospodarczej ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ