Partner serwisu

Ciepłownicy spotkali się po raz 20…

Kategoria: XX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Jubileusze sprzyjają wspomnieniom, a także próbom wybiegania w przyszłość. Potwierdza to XX Wiosenne Spotkanie Ciepłowników, które rozpoczęło się 22 kwietnia w Zakopanem. – Mało brakowało a drugie z ciepłowniczych spotkań nie odbyłoby się z powodu braku prądu – mówił prezes BMP Adam Grzeszczuk na oficjalnym otwarciu konferencji.

Ciepłownicy spotkali się po raz 20…

Pierwsze Wiosenne Spotkanie Ciepłowników miało miejsce w Wiśle. Przy drugim było duże zagrożenie, by ostatecznie do niego nie doszło. – Musieliśmy uregulować rachunki za prąd, bo hotel miał zaległości. Dobrze, że to zrobiliśmy, bo dziś możemy spotkać się w ciepłowniczym gronie już po raz dwudziesty – mówił prezes BMP’ Adam Grzeszczuk. To nie jedyna z anegdot, którą dziś opowiada z uśmiechem na twarzy. – W pamięci utkwiło mi choćby racjonalizowanie żywności w wojskowych ośrodku w Jaworznie nad Soliną – dodał.

Przez te dwadzieścia lat ciepłownictwo zmieniało się, choć można wymienić tematy, do których regularnie wracano. – Należą do nich przede wszystkim zasady uzgadniania taryf z Prezesem URE i prawo energetyczne – wyliczył prezes BMP’ w czasie przemówienia inaugurującego jubileuszową konferencję. – Nie ma wątpliwości, że będziemy mieli o czym dyskutować i za 20 lat – kontynuował.

Referat wprowadzający wygłosił prof. Jacek Malko z Politechniki Wrocławskiej, który mówił o Mapie drogowej europejskiego ciepłownictwa do 2050 r. – Mam nadzieję, że moje wystąpienie będzie przyczynkiem do dyskusji – zakończył swoją prezentację. Długo na to nie trzeba było czekac. O ciepłownictwie tym sprzed lat, dzisiejszym i o ciepłownictwie przyszłosci rozmawiano w gronie przedstawicieli świata nauki, ciepłowniczych przedsiebiorstw i ekspertów podczas jubileuszowej debaty.

Relacja z debaty w Energetyce Cieplnej i Zawodowej nr 5.

 

Patronat honorowy: Partnerzy:

         
Partner merytoryczny        

 

         
Patronat naukowy:

Politechnika Śląska

Instytut Techniki Cieplnej
Politechnika Warszawska

         
Patronat medialny: Organizator

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ