Partner serwisu
12 kwietnia 2021

ORLEN Południe partnerem webinarium "Biogaz w energetyce"

Kategoria: Webinarium BMP: Biogaz w energetyce

ORLEN Południe został partnerem branżowym Webinaru Biogaz w energetyce, odbywającego się 27 maja 2021.

ORLEN Południe partnerem webinarium "Biogaz w energetyce"

Działalność biznesowa spółki koncentruje się na głównych segmentach produktowych związanych z produkcją i sprzedażą biopaliw i biokomponentów, olejów bazowych, parafin oraz rozpuszczalników. Uzupełnieniem oferty są produkty uzyskiwane podczas przerobu ropy naftowej i regeneracji olejów.

Konsekwentnie rozwijane technologie, nacisk na rozwój własnego know-how i szereg działań optymalizacyjnych stanowią podstawę do rozwoju Spółki ORLEN Południe w kierunku biorafinerii.

Spółka od lat jest znaczącym producentem biopaliw na rynku polskim i rynku Europy Środkowej. Obecnie realizuje też inne projekty związane z przekształcaniem surowców odnawialnych do wysokojakościowych „fine chemicals” znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

W rafinerii w Trzebini powstaje pierwsza w Polsce i największa w Europie instalacja do produkcji zielonego glikolu propylenowego.

W 2020 r. rozpoczęto też budowę innowacyjnej instalacji do produkcji kwasu mlekowego z wykorzystaniem mikroorganizmów.

Zgodnie ze strategią zakładającą osiągnięcie neutralności emisyjnej w Grupie ORLEN, spółka rozwija nową gałąź paliw przyszłości – najwyższej czystości wodór 5.0 dla autobusów i samochodów osobowych.

ORLEN Południe realizuje również ambitny program biogazowy, zakładający stworzenie sieci własnych biometanowni na terenie całego kraju.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ