Partner serwisu
22 stycznia 2015

Wiesław Mariusz Różacki

Kategoria: X Konferencja Ochrona Środowiska w Energetyce

Wiesław Mariusz Różacki, dyrektor wykonawczy Mitsubishi Hitachi Power Systems GmbH weźmie udział w panelu dyskusyjnym: "Sprostać normom emisyjnym, nie zmniejszając efektywności", w trakcie konferencji Ochrona Środowiska w Energetyce. 

Wiesław Mariusz Różacki

Wiesław Mariusz Różacki urodził się 23 stycznia 1958 roku. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę zawodową rozpoczął w 1982 roku w Energomontażu Północ na budowie elektrowni w Bełchatowie, później na budowie elektrowni w Helsinkach i w Hanau (Niemcy). W przedsiębiorstwie pracował ponad 20 lat, zaczynając od stanowiska Inspektora do Prezesa Zarządu. Współuczestniczył w transformacji przedsiębiorstwa państwowego do spółki publicznej notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, kierował restrukturyzacją, doprowadzając do uzdrowienia przeżywającej głęboki kryzys firmy.

W latach 2005-2012 jako Prezes Zarządu kierował największą w Polsce fabryką kotłów RAFAKO w Raciborzu. W tym czasie raciborska spółka przekształciła się z producenta kotłów w generalnego wykonawcę kompleksowych inwestycji energetycznych, jednego z największych w Europie. Wdrożone też zostały nowoczesne technologie oparte na zakupionych licencjach i technologiach własnych, unowocześniono i zautomatyzowano procesy produkcyjne.

Cały czas aktywnie udziela się w środowisku biznesowym – m.in. jest członkiem zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska – oraz naukowym – jest członkiem Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Od roku 2013 kieruje na rynku polskim działalnością międzynarodowego koncernu Mitsubishi Hitachi Power Systems, który realizuje m.in. budowę największego w Polsce bloku energetycznego w elektrowni Kozienice o mocy 1075 MWe oraz bloku w Turowie o mocy 500 MWe.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ